EDF na uczelniach

TREŚĆ - główna treść: 

EDF SPONSOREM PROJEKTU STUDENCKIEGO

W ramach współpracy ze studentami oraz wspierania młodych talentów, Grupa EDF została sponsorem projektu „Rotorowa turbina wiatrowa z innowacyjnym modułem nakierowującym strumień powietrza na wirnik” Koła Naukowego Eko-Energia, działającego przy AGH w Krakowie. O szczegółach projektu opowiada koordynatorka projektu Monika Pieszka.

Głównym celem naszego projektu jest budowa nowoczesnej turbiny wiatrowej. Innowacyjność projektu polega na specyficznej budowie wiatraka, która jest kluczem do osiągnięcia wysokich parametrów pracy urządzenia przy zmiennych prędkościach wiatru. Projekt podzieliliśmy na kilka etapów, które obejmują stworzenie modelu 3D, budowę od podstaw urządzenia, a także równolegle prowadzoną analizę zjawisk występujących wewnątrz turbiny wraz ze stworzeniem symulacji. Dzięki temu możliwe będzie porównanie teorii z wynikami eksperymentalnymi. Zakończenie prac planujemy na październik tego roku, wtedy też zaprezentujemy nasze wyniki. W skład grupy zajmującej się projektem wchodzą studenci należący do Koła Naukowego Eko-Energia

Bonjour!EDF

Bonjour!EDF jest jedną z naszych propozycji rozwojowych skierowanych do studentów kierunków energetycznych i pokrewnych, a także tegoroczną nowością wśród akcji przeznaczonych dla studentów. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję spotkać się z najlepszymi ekspertami w branży i posłuchać o najciekawszych projektach w Grupie EDF, czyli poznać świat energii w praktyce. W tych całodziennych spotkaniach, które w kwietniu br. miały miejsce na Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie oraz na Politechnice Śląskiej wzięło udział kilkaset studentów. To pierwsze tak duże spotkania młodych ludzi z nasza firmą. Kluczem do sukcesu Bonjour!EDF był także ciekawy program obejmujący warsztaty inżynierskie, szkolenia z umiejętności miękkich, debaty i prelekcje, który dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu naszych prelegentów cieszył się dużym powodzeniem. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia na AGH.

MAGISTERKA Z EDF

Laureatem konkursu „Magisterka z EDF” został Piotr Żymełka. Wygrana naszego konkursu umożliwia realizowanie pracy magisterskiej przy wsparciu pracowników EDF oraz możliwość publikacji i zaprezentowania rezultatów pracy magisterskiej przed ekspertami Grupy. Życzymy powodzenia w realizacji projektu i z niecierpliwością czekamy na rezultaty.

Piotr Żymełka: Temat mojej pracy magisterskiej to: „Analiza termodynamiczna skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz chłodu na przykładzie wybranego bloku ciepłowniczego”. Celem pracy jest wykonanie analizy termodynamicznej bloku ciepłowniczego oraz ocena wykorzystania ciepła grzejnego do produkcji chłodu w okresie letnim przy wykorzystaniu ziębiarek zasilanych ciepłem. Wybrana przeze mnie dziedzina pokrywa się z moimi zainteresowaniami związanymi z nowoczesnymi technologiami w energetyce przemysłowej oraz modelowaniem matematycznym instalacji energetycznych. Realizowana praca dotyczy tematu, który odpowiada aktualnym kierunkom rozwoju energetyki światowej oraz w dłuższej perspektywie czasu może znaleźć zastosowanie w przemyśle. 

RIGHT COLUMN - photo: 
Kariera w EDF
RIGHT COLUMN - text: 

W EDF Polska od kilku lat umożliwiamy studentom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w trakcie praktyk. Na praktyki zapraszamy studentów niemal wszystkich kierunków i lat studiów, spełniających wymagania określone w ogłoszeniach

Jak zmienić sprzedawcę?

Zobacz jak prosta jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej!

poznaj naszą ofertę

Formularz wysłany pomyślnie. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą jak najszybciej we wskazanym przez Ciebie czasie.

Zyskaj z nami

Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

12 620 98 98

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dla małych i średnich firm